Pradžia Svetainės medis Versija neįgaliesiemsLtEnPrisijungtiPaieška svetainėje
 
 
*big_search*
 
 

Viso teksto leidiniai

Spausdinti

Lituanistikos duomenų bazėje skelbiamų publikacijų tekstai gaunami dviem būdais:

  • randami internete ir susiejami nuoroda (pateikiamas ištekliaus el. prieigos adresas);
  • pagal leidėjų licencijas pagamintas skaitmenines tekstų kopijas.

Sutartis su Lietuvos mokslo taryba dėl lituanistikos straipsnių tekstų skelbimo yra pasirašę:

Kauno technologijos universitetas

Klaipėdos universitetas

Lietuvių kalbos institutas

Lietuvių katalikų akademija

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Lietuvos edukologijos universitetas

Lietuvos istorijos institutas

Lietuvos kultūros tyrimų institutas

Šiaulių universitetas

Vilniaus universitetas

Vytauto Didžiojo universitetas

Žurnalo Liaudies kultūra redakcija

Sutartis su leidėjais dėl skaitmeninių straipsnių kopijų gamybos ir skelbimo ateityje leis įgyvendinti žodžio (jo dalies ar žodžių junginio) paiešką visame tekste (ypač efektyvus dalyko paieškos metodas), antra, bus galima parengti tekstų panaudojimo statistiką.

2019 metų balandžio mėnesį Lituanistikos duomenų bazės talpykloje ir kitose talpyklose buvo sukaupta per 34 tūkst. straipsnių tekstų. Pateikiamame viso teksto žurnalų sąraše, spustelėjus leidinio pavadinimą, galima surasti visus to žurnalo straipsnius, esančius Lituanistikos duomenų bazėje.

Jei nėra leidimo gaminti skaitmenines kopijas, į Lituanistikos duomenų bazę perkeliamos atviros prieigos nuorodos iš kitų informacinių sistemų, leidėjų tinklalapių ir archyvų. Taip sudaromos sąlygos vartotojams skaityti Mykolo Romerio universiteto žurnalo Jurisprudencija, elektroninių leidinių Viešoji tvarka ir teisingumasLietuvių kalba straipsnius, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos vadovėlius ir monografijas, kelias vertingas asociacijos Academia Salensis monografijas, straipsnius iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto leidinių archyvo, straipsnius, knygas iš Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos informacinės sistemos (eLABa), Atvirosios prieigos žurnalų rodyklės (DOAJ), informacinių sistemų ir kt. 

Viso teksto dokumentų rinkinys Lituanistikos duomenų bazės informacinėje sistemoje LISDAS teikia vartotojams galimybę pasirinkti, ar paieškos rezultate norima matyti visus užklausą atitinkančius bibliografinius įrašus ar tik tuos, kurie gali būti pateikti su tekstais (žr. Tikslinti užklausą).