Pradžia Svetainės medis Versija neįgaliesiemsLtEnPrisijungtiPaieška svetainėje
 
 
*big_search*
 
 

Citavimas

Spausdinti

Citavimo duomenų paieška ir indeksai

Lituanistikos duomenų bazėje įrašomi mokslo kūriniuose naudotų knygų ir straipsnių bibliografiniai duomenys. 2019 metų balandžio mėnesį naudotos literatūros rinkinyje buvo per 700 tūkst. įrašų. Jie atspindi tik paieškai ir atpažinimui būtinus duomenis: kūrinio autorius, pagrindinę kūrinio antraštę, pagrindinę šaltinio antraštę, skelbimo metus ir numerius.

Naudotos literatūros rinkinyje neįrašomi rankraščiai (išskyrus disertacijas), archyvų medžiaga, teisiniai aktai, normatyviniai, juridiniai ir informaciniai dokumentai ir pan. Taip pat neįrašoma disertacijose naudota literatūra.

Citavimo duomenys rašomi tik iš bibliografinių sąrašų, esančių straipsnių ar knygų pabaigoje. Bibliografinis naudoto kūrinio aprašas turi būti sudarytas laikantis kurio nors citavimo standarto: Harvardo, MLA, Oxfordo, ISO ar kito.

Neįrašomos puslapio, teksto bibliografinės nuorodos. Lietuvos žurnalų naujausių numerių citavimo duomenų analizė rodo, kad bibliografiniai sąrašai straipsnių pabaigoje pateikti 149 žurnaluose, 17 žurnalų pateikti bibliografiniai sąrašai straipsnių pabaigoje ir (ar) bibliografinės nuorodos tekste, 30 žurnalų – tik bibliografinės nuorodos tekste. Šios bibliografinės nuorodos neįrašomos į duomenų bazę, todėl citavimo rodyklėse nebus duomenų apie šiuose žurnaluose cituotus kūrinius ir jų autorius.

Paiešką citavimo duomenų rinkinyje galima atlikti naudojant cituojamų autorių ar cituojamų kūrinių rodykles.

Citavimo duomenys teikia papildomos, viena tema susijusių kūrinių, paieškos galimybę. Bet kuri pradinė užklausa pateikia paieškos rezultatą – rastų kūrinių sąrašą.

 

5 pav. Citavimo duomenų panaudojimas

Jame gausu nuorodų naudota literatūra. Spustelėjus nuorodą, atverčiamas naudotos literatūros sąrašas, kuriame pabrauktos eilutės reiškia galimybę rasti duomenų bazėje esančius kūrinius su tektais ar be jų.

Citavimo duomenims apdoroti ir jiems vizualizuoti 2013 metais buvo sukurta ir pradėta eksploatuoti Eksperimentinė citavimo duomenų posistemė. Jos galimybės ir naudojimosi jomis pagalba pateikti Lituanistika duomenų bazės Citavimo duomenų posistemės vartotojo vadove.