Pradžia Svetainės medis Versija neįgaliesiemsLtEnPrisijungtiPaieška svetainėje
 
 
*big_search*
 
 

2016–2019 m.

Spausdinti

Projektas „Duomenų bazės Lituanistika plėtra“ (09.3.3-ESFA-V-711-01-0002) įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų gebėjimų stiprinimas“. Projekto vertė − 1,3 mln. Eur.

PartneriaiLietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka (LMAVB) ir Kauno technologijos universitetas (KTU).

Projekto tikslas – kaupti, analizuoti ir skleisti informaciją apie naujausias lituanistikos publikacijas atviros prieigos duomenų bazės Lituanistika informacinėje sistemoje, pritaikius ją mokslo politikos reikmėms ir plėtojant modernias priemones lituanistikos publikacijoms patekti į nacionalinę ir tarptautinę akademines erdves.

Uždaviniai:

  1. Sukaupti išsamią informaciją apie lituanistikos publikacijas, paskelbtas Lietuvoje ir užsienyje.
  2. Stiprinti mokslininkų gebėjimus, užtikrinti kūrinių, patenkančių į duomenų bazę, mokslinę kokybę – kokybiškai įvertinti lituanistikos publikacijas ir parengti lituanistikos mokslo krypčių publikacijų vertinimo apžvalgas.
  3. Plėtoti atvirosios prieigos prie lituanistikos publikacijų galimybes – pasirašyti licencines sutartis su autoriaus teisių turėtojais.
  4. Užtikrinti informacijos, suprantamos tarptautinei auditorijai apie Lituanistikos duomenų bazę bei lituanistikos publikacijas (antraštes, santraukas, reikšminius žodžius), pateikimą lietuvių bei anglų kalbomis ir tarptautinę sklaidą.
  5. Palaikyti ir plėtoti Lituanistikos duomenų bazės informacinę sistemą LISDAS – sukurti modernias priemones, užtikrinančias galimybes lituanistinei medžiagai patekti į nacionalinę ir tarptautinę akademines erdves.
  6. Plėtoti bibliometrinę duomenų bazę įvairiems lituanistikos citavimo rodikliams bei mokslinės veiklos vertinimui.

Vykdymas.  2018 m. veiklos ataskaita.