Pradžia Svetainės medis Versija neįgaliesiemsLtEnPrisijungtiPaieška svetainėje
 
 
*big_search*
 
 

Naujienos

Spausdinti
2018 06 20

Kviečiame mokslininkus skelbti savo publikacijų tekstus „Lituanistikos“ duomenų bazės atvirąja prieiga

Kviečiame mokslininkus skelbti savo publikacijų tekstus „Lituanistikos“ duomenų bazės (LDB) atvirąja prieiga. Duomenų bazės panauda (per milijoną atsisiųstų publikacijų tekstų 2017 m.) ir apklausos rodo, kad vartotojai ypač vertina galimybę skaityti tekstus. Šiuo metu LDB yra apie 60 proc. publikacijų su atvirosios prieigos tekstais pagal leidėjų ir autorių licencijas. LDB sukaupta nemažai straipsnių iš užsienio žurnalų, Lietuvoje ar užsienyje išleistų knygų, disertacijų. Dalis šių publikacijų pasiekiama nuorodomis į užsienio portalus, tačiau lituanistika besidomintiems vartotojams būtų patogiau viską surasti vienoje vietoje, ypač dėl to, kad LDB tekstuose galima reikšminių žodžių paieška. Lietuvos mokslo taryba su mokslininkais, atsiliepusiais į šį kvietimą, pasirašys atvirosios prieigos licenciją, kuri sudarys galimybę disertacijai ar kitai publikacijai bei autoriui tapti labiau matomiems, cituojamiems. Klausimus dėl publikacijos autorių teisių išsiaiškinsime su specialistais. Mokslininkų, pageidaujančių paskelbti savo publikacijas atvirąja prieiga, prašome užpildyti atvirosios prieigos licencijos formą ir atsiųsti duomenų bazės vyriausiajai specialistei (nijole.kolesinskiene@mab.lt). Ji su Jumis susisieks ir suderins susijusius klausimus.

2018 06 18
. „Lituanistikos“ duomenų bazės darbuotojos G.Sabaitytė ir  O.Pakalnienė prie Varšuvos universiteto Polonistikos fakulteto Bendrosios kalbotyros, lyginamosios Rytų Azijos ir baltistikos katedros

2018 m. birželio 11–13 d. projekto darbuotojos Giedrė Sabaitytė ir Odeta Pakalnienė lankėsi Varšuvos universitete

2018 m. birželio 11–13 d. projekto darbuotojos Giedrė Sabaitytė ir Odeta Pakalnienė lankėsi Varšuvos universiteto Polonistikos fakulteto Bendrosios kalbotyros, lyginamosios Rytų Azijos ir baltistikos katedroje (Katedra Językoznactwo Ogólnego, Wschodnioazjatyckiego Porównawczego i Baltystiki). Vizito metu dėstytojams bei studentams buvo pristatyta duomenų bazė „Lituanistika“, aptartos galimybės gauti išsamesnę informaciją apie Lenkijos mokslininkų ar Lenkijoje išleistas lituanistines publikacijas bei apsvarstytas glaudesnis institucijų bendradarbiavimas ateityje. Taip pat lankytasi Varšuvos universiteto bibliotekoje, leidykloje ir akademiniuose knygynuose, kur surinkta nemažai medžiagos, galinčios praturtinti duomenų bazę.

Prenumerata el. paštu