Pradžia Svetainės medis Versija neįgaliesiemsLtEnPrisijungtiPaieška svetainėje
 
 
*big_search*
 
 

Naujienos

Spausdinti
2018 10 19

Dėl interaktyvesio „Lituanistikos“ duomenų bazės turinio pateikimo

Siekiant interaktyvesio „Lituanistikos“ duomenų bazės turinio pateikimo, didesnės turinio sklaidos, numatytos sąsajos su Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos (LNMMB) modernizuojama Virtualia elektroninio paveldo informacine sistema (VEPIS). Daugiau apie LNMMB ES Europos regioninės plėtros fondo vykdomą projektą, žr. https://www.lnb.lt/apie-biblioteka/programos-ir-projektai/infrastrukturiniai-projektai/visuomenes-poreikius-atitinkancios-virtualios-kulturines-erdves-pletra). Vienas iš šio projekto partnerių – Lietuvos mokslo taryba.

2018 06 20

Kviečiame mokslininkus skelbti savo publikacijų tekstus „Lituanistikos“ duomenų bazės atvirąja prieiga

Kviečiame mokslininkus skelbti savo publikacijų tekstus „Lituanistikos“ duomenų bazės (LDB) atvirąja prieiga. Duomenų bazės panauda (per milijoną atsisiųstų publikacijų tekstų 2017 m.) ir apklausos rodo, kad vartotojai ypač vertina galimybę skaityti tekstus. Šiuo metu LDB yra apie 60 proc. publikacijų su atvirosios prieigos tekstais pagal leidėjų ir autorių licencijas. LDB sukaupta nemažai straipsnių iš užsienio žurnalų, Lietuvoje ar užsienyje išleistų knygų, disertacijų. Dalis šių publikacijų pasiekiama nuorodomis į užsienio portalus, tačiau lituanistika besidomintiems vartotojams būtų patogiau viską surasti vienoje vietoje, ypač dėl to, kad LDB tekstuose galima reikšminių žodžių paieška. Lietuvos mokslo taryba su mokslininkais, atsiliepusiais į šį kvietimą, pasirašys atvirosios prieigos licenciją, kuri sudarys galimybę disertacijai ar kitai publikacijai bei autoriui tapti labiau matomiems, cituojamiems. Klausimus dėl publikacijos autorių teisių išsiaiškinsime su specialistais. Mokslininkų, pageidaujančių paskelbti savo publikacijas atvirąja prieiga, prašome užpildyti atvirosios prieigos licencijos formą ir atsiųsti duomenų bazės vyriausiajai specialistei (nijole.kolesinskiene@mab.lt). Ji su Jumis susisieks ir suderins susijusius klausimus.

2018 06 18
. „Lituanistikos“ duomenų bazės darbuotojos G.Sabaitytė ir  O.Pakalnienė prie Varšuvos universiteto Polonistikos fakulteto Bendrosios kalbotyros, lyginamosios Rytų Azijos ir baltistikos katedros

2018 m. birželio 11–13 d. projekto darbuotojos Giedrė Sabaitytė ir Odeta Pakalnienė lankėsi Varšuvos universitete

2018 m. birželio 11–13 d. projekto darbuotojos Giedrė Sabaitytė ir Odeta Pakalnienė lankėsi Varšuvos universiteto Polonistikos fakulteto Bendrosios kalbotyros, lyginamosios Rytų Azijos ir baltistikos katedroje (Katedra Językoznactwo Ogólnego, Wschodnioazjatyckiego Porównawczego i Baltystiki). Vizito metu dėstytojams bei studentams buvo pristatyta duomenų bazė „Lituanistika“, aptartos galimybės gauti išsamesnę informaciją apie Lenkijos mokslininkų ar Lenkijoje išleistas lituanistines publikacijas bei apsvarstytas glaudesnis institucijų bendradarbiavimas ateityje. Taip pat lankytasi Varšuvos universiteto bibliotekoje, leidykloje ir akademiniuose knygynuose, kur surinkta nemažai medžiagos, galinčios praturtinti duomenų bazę.

2018 05 18

Kviečiame į renginį „Lituanistikos“ duomenų bazės ekspertinio vertinimo analizė (remiantis parengta apžvalga-studija)

Gerbiamieji Ekspertai, kviečiame Jus į renginį „Lituanistikos“ duomenų bazės ekspertinio vertinimo analizė (remiantis parengta apžvalga-studija). Programa prisegtuke. Renginio vieta – Lietuvos mokslo taryba, Mažoji salė (211), Gedimino pr. 3, Vilnius. Renginio data – 2018 m. gegužės 28 d. (pirmadienį), 11 val. Maloniai laukiame.

2018 04 23

Plėtojama lituanistinių mokslo publikacijų sklaida

2018-04-23. Vienas iš svarbių duomenų bazės uždavinių – tarptautinė mokslinės lituanistikos sklaida, platesnis mokslininkų lituanistų matomumas ir žinomumas. Taikant tarptautinius bibliografinės informacijos perdavimo protokolus, standartus ir formatus, duomenų bazė „Lituanistika“ jau pasiekiama ne tik Lietuvos akademinėje elektroninėje bibliotekoje (eLABa), bet atvirojo mokslo OpenAIRE paieškos portale.

2018 04 05

Kviečiame susipažinti su 2018 m. parengta apžvalga-studija „Lituanistikos“ duomenų bazė: ekspertinio vertinimo analizė“

Vienas svarbiausių „Lituanistikos“ duomenų bazės tikslų yra kokybiškų lituanistinių mokslo darbų atranka, o esminis atrankos instrumentas yra ekspertinis vertinimas. Kviečiame susipažinti su 2018 m. parengta apžvalga-studija „Lituanistikos“ duomenų bazė: ekspertinio vertinimo analizė“, kurioje atlikta 2012-2014 m. įvertintų publikacijų analizė.

2018 03 21

Kviečiame mokslininkus pasitikrinti, ar jų publikacijos lituanistikos tema yra įrašytos į LDB registracinį sąrašą

Gerbiamieji HSM mokslininkai, tarptautinėje duomenų bazėje „Lituanistika“ (LDB) kaupiamos humanitarinių ir socialinių mokslų publikacijos, kurių objektas – Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis. Šiuo metu LDB yra per 50 tūkst. publikacijų, kurių didesnioji dalis yra su atvirai prieinamais tekstais. Publikacijų patekimas į LDB užtikrina jų sklaidą nacionalinėje ir tarptautinėje akademinėje erdvėje, o jų autoriams – platesnį tarptautinį žinomumą bei žinomumą Lietuvos visuomenėje. Kviečiame mokslininkus pasitikrinti, ar jų publikacijos lituanistikos tema yra įrašytos į LDB registracinį sąrašą. Neužregistruotų publikacijų spausdintas ar elektronines kopijas prašytume pateikti duomenų bazės rengėjams.

2018 03 20

Atnaujintas neekspertuojamų žurnalų sąrašas

2018-03-20 Ekspertų tarybos sprendimu papildytas neekspertuojamų žurnalų, kurių kokybės koeficientas ≥ 0,9 (t. y. iš 100 įvertintų žurnalo publikacijų 90 ar daugiau publikacijų atitiko lituanistikos kokybės lygį), sąrašas.

2018 02 22

Lietuvos mokslo taryba kviečia registruotis mokslininkus ar specialistus dalyvauti projekto veikloje „Santraukų rengimas mokslinės lituanistikos publikacijoms“

Lietuvos mokslo taryba kviečia registruotis mokslininkus ar specialistus projekto „Duomenų bazės „Lituanistika“ plėtra (projekto kodas 09.3.3-ESFA-V-711-01-0002) veiklai Santraukų rengimas mokslinės lituanistikos publikacijoms, patekusioms į duomenų bazę „Lituanistika“. Veikla bus vykdoma 2018 m. kovo-spalio mėn.

2017 10 31

Duomenų bazė „Lituanistika“ pristatyta tarptautiniame renginyje, skirtame atvirajam mokslui

Spalio 25–27 d. Stambulo Aydin universitete (Turkija) vykusiame renginyje, skirtame atvirojo mokslo prieigos situacijai pasaulyje svarstyti, dalintis patirtimi ir diskutuoti apie atvirojo mokslo sampratą bei įgyvendinimo iššūkius, buvo pristatyta „Lituansitikos“ duomenų bazė, kaip atvirojo mokslo infrastruktūra. Projekto darbuotojos dr. Laima Bucevičiūtė ir dr. Giedrė Sabaitytė tarptautinei bendruomenei pristatė pranešimą „Atvirojo mokslo prieigos įgyvendinimas Lietuvoje: duomenų bazės „Lituanistika“ atvejis.

Prenumerata el. paštu
Atgal 1 2 3 4 5 Kitas